בעמוד זה: תקבלו מידע מה בדיוק אומר מבחן פסיכומטרי, מהו, למה הוא כל כך חשוב ואחרי שתקראו, תבינו טוב יותר למה כדאי לכם לדבר איתי שנעשה יחד שיעורים פרטיים בנושא הכנה לפסיכומטרי. 

מבחן פסיכומטרי: מהו ומה חשוב שתדעו

כמו בכל סוג של מבחן, גם במבחן פסיכומטרי אתם יכולים לשפר את ההישגים שלכם אם תדעו למה לצפות, ואם תקפידו להתכונן עם תרגילים. כמה שיותר תרגילים. וזה מה שאני מציעה בשיעורים הפרטיים שלי: להתכונן מראש על מנת לגשת למבחן כשאתם בטוחים בעצמכם ויודעים שעשיתם הכול כדי להצליח ולהשיג את הניקוד שיפתח לכם דלתות בעתיד.

מבחן פסיכומטרי הוא מרחב משחק. ועדות הקבלה ללימודים באוניברסיטה, או מנהלי ארגונים גדולים משתמשים בהערכות אלו משום שהם מהווים דרך הוגנת להשוות בין עוצמות המועמדים השונים, ללא קשר לרקע החינוכי שלהם.

אתר תמרטרי מסביר לכם למה לצפות ממבחן פסיכומטרי

הליווי האישי שאני מציעה מסביר מהו מבחן פסיכומטרי, מה כולל מבנה המבחן, על מה מעידות התוצאות, וכיצד להתכונן לעומק, כדי להגיע הכי מוכנים שיש.

המפגשים שלנו מהווים שגרת הכנה רצופה שמאפשרת לכם להבין את השאלות במבחן, ולעבור אותו מתוך מקום שהוא פחות לחוץ ויותר שלם. במילים אחרות, אתם מגיעים ליום המבחן כשאתם יודעים שעשיתם הכול כדי להצליח.

סביר להניח שבמהלך השיעורים תגלו נתונים מדהימים על הזהות האישית שלכם

ככל שנתרגל יותר את השאלות שנכללות במבחנים, כך תגלו יותר פרטים על היכולות שלכם, כמו גם על נקודות החולשה שלכם. למשל, אם חשבתם שלימודי מדע או מחשבים הם המסלול הכי מתאים לכם, יתכן שתגלו שאתם יותר חזקים בעיצוב טכני.

מבחן פסיכומטרי נוטה לכלול שאלות לבחירה, אותן אתם מתבקשים להשלים, בתהליך שנראה כמו "מרוץ נגד השעון". אבל אם אתם מגיעים מוכנים היטב, אתם פחות לחוצים, ו"השעון" הולך להפחיד נבחנים אחרים שמתרשמים מהלחץ.

כל שאלה עשויה להיות מורכבת מסדרת אפשרויות להשלמת הסדרה. במהלך השיעורים הפרטיים אנחנו מבררים מהם התחומים בהם אתם מתקשים, ואיך לחדד את מיומנויות החשיבה שלכם, שמהוות חלק מהותי מהמבחן.

בלי פאניקה

אנחנו עובדים ביחד על דוגמאות של מבחנים והעצה הכי טובה שיש לי בשבילכם היא: בלי פאניקה, בבקשה. כי גם אם לא תשלימו את כל השאלות, חשוב שתבינו שלא זוהי המטרה של מבחן פסיכומטרי.

לא. המטרה היא להבין מהם התחומים שגורמים לכם להתעכב, למה, ובאילו תחומים אתם מצטיינים. זה הכול. פשוט, נכון? גם אם אתם לא רואים את זה כרגע, במהלך ההכנה למבחן תבינו כמה זה פשוט לפתור את המבחנים בפשטות ולמה לא צריך לשבור את הראש.

מבחני חשיבה נולדו כדי לאפשר לכם להתרגל לחשוב מחוץ לקופסא

מבחן פסיכומטרי מעריך את יכולת החשיבה שלכם, באמצעות סדרת שאלות תיאורטיות שניתן להשתמש בהן על מנת לבצע תחזיות. הנימוקים שלכם מסבירים מה לדעתכם קורה במקרים ספציפיים. הערכת יכולת החשיבה בודקת, בין היתר, את היכולת שלכם לזהות במדויק טעויות, כמו למשל הבנת הנקרא, בדיקות איות בסיסיות ורמת היכולת שלכם להקפיד על דקדוק נכון.

במהלך השיעורים הפרטיים אנחנו מחדדים את יכולת החשיבה שלכם ומפתחים אותה עד שתוכלו להשיג את היכולת להגיע לפתרונות חדשים במקום לעשות מה שאתם תמיד עושים כשאתם מתבקשים לפתור בעיות.

כי פעם, בעתיד, כשתתבקשו לחשוב "מחוץ לקופסא", לא תצטרכו ללמוד מחדש מה אומר המשפט הזה ולמה הוא כל כך חשוב בחיים.

צריכים עזרה בפסיכומטרי?